Aktualności

Skoczek dla niemowlaka

Skoczek dla niemowlaka to bardzo popularna zabawka. Z czego wynika jego popularność? Na pewno bierze się ona w sporej mierze bezpośrednio z wygody rodzica. Może on odetchnąć na chwilkę i pozostawić dziecko samo. Jednak czy takiego rozwiązanie dla dziecka jest w pełni bezpieczne?

Skoczek dla niemowlaka to bardzo pojemna kategoria urządzeń do zabawy. Występują one zarówno w formie huśtawek, czy też chodzików ze stelażem, a także sprężynujących zwierzątek. Modele najbardziej podstawowe są przeznaczone dla dzieci, które już potrafią samodzielnie siedzieć oraz utrzymać w pionie głowę. Bez wątpienia rozwiązanie to jest świetne dla jednej, jak i także dla drugiej strony.

Skoczki pod postacią huśtawek montuje się pod sufitem, czy też we framudze drzwi. Gdy nasze dziecko zostanie do takiej huśtawki włożone, to odbija się samo nóżkami od podłogi. Z kolei drugi rodzaj skoczków opiera się na bardzo podobnej zasadzie. Różnica jest taka, że urządzenie posiada stelaż. Nie musimy go już nigdzie podwieszać. Jest to coś w rodzaju huśtawki czy też chodzika. Wkładamy po prostu dziecko w uprząż, a ono się odpycha nóżkami. Skoczki zawierają najczęściej akcesoria dodatkowe. Mamy na myśli zabawki, które maluszkowi zajmują czas.

Ostatnim rodzajem skoczków, o których chcemy wspomnieć to skoczki gumowe, sprężynujące zwierzątka. Maluszek może na takim skoczku siadać niczym na koniku bujanym. Jest to opcja zdecydowanie przeznaczona dla dzieci nieco starszych. Muszą to być dzieci, które potrafią bez problemu utrzymać równowagę i zareagować w sposób odpowiedni, gdy mają do czynienia z jakimś upadkiem.

Leave a Reply